top of page

Літературний вечір до 250-річчя від дня народження

Івана Котляревського 

З ініціативи Рівненського міського громадського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка на базі Рівненської Малої академії наук учнівської молоді 09 жовтня 2019 року проведено літературний вечір, приурочений 250-ій річниці від дня народження І. П. Котляревського та 200-річчю написання п’єси «Наталка Полтавка».

Про Івана Пет­ровича Котляревського, класика нової української літератури, видат­ного письменника, який першим серед українських письменників дошевченківського періоду звернувся до невичерпних скарбів фольклору, мови народу, з’єднав її із найкращою книжною мовою, удосконалив техніку вірша і п’єси, розповіла літературознавець Наталія Хомеча.

       

Учениця Яна Садовська озвучила уривок із славнозвісної «Енеїди». Актуальність творчості І. Котляревського засвідчили наукові розвідки Юлії Стукан та Катерини Ріхтер з науковими керівниками Наталією Савчук та Іриною Юркевич.

Репрезентовано і перевидання Берлінського видавництва Ольги Дьякової з передмовою Богдана Лепкого, здійснене Рівненським товариством «Просвіта» за ініціативи просвітянина Михайла Семеновича Борейка і присвячене 200-річчю виходу в світ поеми Івана Котляревського «Енеїда».

Лариса Рудюк, учитель Рівненського навчально-виховного комплексу «Колегіум» , висловила міркування щодо вивчення творчості Івана Петровича Котляревського у межах шкільної програми і можливості донести до учнів його вагомий внесок в українську літературу, адже він утверджував духовний ідеал народу, відстоював і викривав усе вороже й чуже народній моралі. Творчість Котляревського має і виховне значення. На його творах вчимося любити свою землю, рідну мову, навчаємося бути чесними, роботящими, виховуємо в собі високу моральність і героїзм, гуманність і оптимізм, переймаємо мудрість і красу.

bottom of page