top of page

Напередодні свята Рідної мови, у дні, коли кожне українське серце б’ється в тривожному такті із серцем рідної землі, направду відчуваємо вагу і відповідальність слова, сказаного з політичної трибуни, з вуст комбата, матері, дитини… Невичерпним джерелом, з якого черпаємо енергію живого слова, здавна була і є Книга.

 

«Люди перестають мислити, коли перестають читати», – кажуть філософи. Сьогодні нашій Україні, як ніколи, потрібні мислячі люди, тому пропагувати читання книг серед дітей та дорослих – святий обов’язок кожного.

 

19 лютого 2015 року за ініціативи голови міського об’єднання товариства «Просвіта» К. І. Сичик у приміщенні музею «Просвіти» відбулося Літературне коло за участі представників міської влади, науковців, батьків та учнів. Мета заходу – продемонструвати молодим рівнянам, що незалежно від посад і рангів, від віку та переконань кожен має відчути потребу в читанні.

 

Безпосередніми учасниками Кола стали: Г. Кульчинська, заступник міського голови, В. Харковець, начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому, К. Сичик, заступник начальника управління освіти, голова міського товариства «Просвіта», Л. Грекул, голова міського об’єднання «Молода Просвіта», Л. Овдійчук, заступник декана історико-філологічного факультету МЕГУ, Л. Іванова, викладач РДГУ, Н. Сукач, директор Рівненської ЗОШ №20,        В.Мазаний, рівненський письменник, О. Огонь, дизайнер, батько учня НВК №12, К. Косюк, учениця ЗОШ №28.

 

У ході літературного знайомства кожен учасник Кола представив книгу чи автора, які змінили його життя, стали улюбленими. Для безпосереднього обговорення було вибрано новелу «Мати» М. Хвильового, письменника, який вперше у 1926 році відкрито виступив проти посягань імперської Росії на українську літературу. Серед питань, обговорених у Колі, були такі:

  • Що вплинуло на вибір життєвого шляху братами?

  • Які обставини можуть примусити людину втратити життєві цінності?

  • Чи може бути людина сильнішою за обставини?

 

Присутні були одностайні у тому, що на виховання молодої людини великий вплив мають батьки, які, на жаль, більше зайняті зароблянням грошей; не менш важливим є виховання на засадах духовності, моралі, добра та любові; досить важливим є чинник освіченості молодого покоління.

 

Учасники Кола запропонували свої ідеї у рамках проекту «Рівне читає дітям», а саме:

  • Організація аналогічних Літературних кіл у ВНЗ та ЗНЗ серед студентів, учнів та їх батьків;

  • Проведення теле- та радіочитань; відкритих читацьких мікрофонів на базі навчальних закладів;

  • Пропагування заходів, ініційованих безпосередньо молоддю: «Діти читають дітям», «Домашні читацькі посиденьки»…

 

До обговорення долучились учні ЗНЗ міста, члени міського учнівського парламенту, які висловили думку: «Починати читати ніколи не пізно!»

 

Усі учасники Кола мали можливість торкнутися до божественного, адже ще Нестор Літописець казав: «Хто читає книги, бесідує з Богом».

bottom of page